Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rorządu - gdzie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rorządu - gdzie?

    Kbaran - cenne info k

    Zamieszczone przez kbaran
    3. NIe jest to traktowane jako usterka, jeżeli zaworek trzyma parametry.
    W jaki sposob i czy w ogole, ASO sprawdza czy ten zaworek "trzyma" parametry?

  • #2
    Wymiana rorządu - gdzie?

    Witamn wszystkich i pozdrawiam. Niedługo przykroczę 80 tyś km i chciałem się dowiedzieć od Was gdzie można zrobić rorząd (pełny - rolki pasek, pompa wodana) - oczywiście poza serwisem. Mieszkam w pobliżu Krakowa i jeżeli ktoś ma w tej okolicy kogoś wartego polecenia to bardzo bym prosił. Przy okazaji co sądzicie o serwisach Schella? Czyu któs u nich robił coś poważnego?
    Szerokiej drogi
    Paweł
    Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

    Ambiente
    35 lata

    Komentarz


    • #3
      nie wiem czy Rzeszów cie ratuje??
      ale ostatnio robilem przeglad po 66000km poza ASO i kosztowal mnie 994zloty
      rozrzad+3 filtry+olej+robocizna+nie pomietam co :?:

      Komentarz


      • #4
        Re: Wymiana rorządu - gdzie?

        Zamieszczone przez Nicia Paweł
        Witamn wszystkich i pozdrawiam. Niedługo przykroczę 80 tyś km i chciałem się dowiedzieć od Was gdzie można zrobić rorząd (pełny - rolki pasek, pompa wodana) - oczywiście poza serwisem. Mieszkam w pobliżu Krakowa i jeżeli ktoś ma w tej okolicy kogoś wartego polecenia to bardzo bym prosił. Przy okazaji co sądzicie o serwisach Schella? Czyu któs u nich robił coś poważnego?
        Szerokiej drogi
        Paweł
        Podjeć do Katowic do Aligatora :idea:

        P.S.
        Niech mnie ktoś poprawi jeśli Aligator nie zajmuje się takimi rzeczami :idea: :roll:
        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
        http://www.disi-tune.pl
        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
        Był WRX
        Była Octa

        Komentarz


        • #5
          z tego co wiem to Aligator raczej nie zmienia rozrządu ale zawsze moze kogoś zaufanego polecić
          Spoko loko lusi sponton

          Komentarz


          • #6
            Spróbuje może w serwicsie Schella - jest taki w Krakowie - dają także gwaracje - - chyba 6 miesięcy na robociznę i 40 000 na przebieg - Jak znajdę trochę czasu to postaram się przedstawić raport po przejechaniu 90 tyś TD 90km
            Pozdrowienia
            Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

            Ambiente
            35 lata

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Nicia Paweł
              Spróbuje może w serwicsie Schella
              Oj! Zastanowilbym sie mocno! To sa stacje typu "robimy wszystko czyli nic dobrze".

              Mowie serio - to samo dotyczy Kwik-kwikow i tym podobnych. Mozna sobie tam olej zmienic pod warunkiem, ze sie nad nimi stoi, ale z rozrzadem nigdy w zyciu bym tam nie pojechal.

              Ostatnio przekonalem sie, ze nawet ludzie, ktorzy zeby zjedli na modyfikacjach i obsludze tdi potrafia zrobic totalna rozpierduche pod maska. :roll:

              Na Twoim miejscu poszukalbym jeszcze jakiegos speca, albo zdecydowal sie na wariant drozszy, ale bezpieczny, czyli pojechal do ASO.

              Sprobuj zadzwonic do TTC, moze tam Ci poleca kogos dobrego. Choc nie wiem.
              TDI 205PS

              Komentarz


              • #8
                Również nie polecam, serwisów tego typu do tak poważnej sprawy jak rozrząd. Owszem można tam pojechać na wymianę kół czy wymianę filtru p.pyłkowego, ewentualnie ustawienie zbierzności, ale na pewno nie rozrząd. Tam mają jedynie nieźle wyglądający sprzęt ale personel to tragedia. Kiedyś pojechałem wyważyć koła. Tak mi je wyważyli że było jeszcze gorzej, wróciłem to stwierdzili że trzeba przerzucić koła tył na przód. Dżizas siedziałem tam z 1,5h bez rezultatu, w końcu fachman stwierdził że mam krzywe felgi :shock: . Podziękowałem i pojechałem gdzie indziej.
                Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                czarna AR 156 1.8 T.Spark

                Komentarz


                • #9
                  te stacje są dla frajerów, naciąganie na co się tylko da, zamiast sensownego serwisu :evil:

                  Komentarz


                  • #10
                    a tak apropo rozrzadu to co ile powinno sie wymieniac w
                    ja mialem wymieniany na 90tys teraz co ile to prawda ze nastepny co 60tys? i co z rozrzadem odrazy wymienic?
                    prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez hoolek
                      a tak apropo rozrzadu to co ile powinno sie wymieniac w
                      ja mialem wymieniany na 90tys teraz co ile to prawda ze nastepny co 60tys? i co z rozrzadem odrazy wymienic?
                      Ja pierwszy zrobiłem po 87 kkm, następny po 140kkm. Najbliższy termin to 200 kkm. Generalnie wole dmuchać na zimne i co jak co ale pasek wymieniam częściej. Pierwszy po 80 kolejne co 60. Z rorządem należy wymienić pompe wody.

                      pozdro
                      Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                      teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                      czarna AR 156 1.8 T.Spark

                      Komentarz


                      • #12
                        to chyba na mnie juz czas bo prawie 160 klockow mam(
                        nie wiecie jaki jest koszt w ASO calosci lacznie z czesciami?i ile daja gwarancji
                        prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez hoolek
                          to chyba na mnie juz czas bo prawie 160 klockow mam(
                          nie wiecie jaki jest koszt w ASO calosci lacznie z czesciami?i ile daja gwarancji
                          Na czesci z ASO jest co najmniej 12 miesiecy gwarancji a w sumie powinno juz byc 24. Cena okolo 1000zl ale to tez zalezy chyba gdzie. Czesci mozna miec swoje a zlecic tylko montaz. Czesto warto popytac wsrod znajomych czy nie maja jakis kart rabatowych w hurtowaniach - cena moze byc duzo bardziej atrakcyjna niz oferuje ASO.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Macie racje że rorząd to poważna sprawa - dlatego pytam - gdzie. :?:
                            Niestety w ASO są PRZEOGROMNE CENY - rozrząd wraz z pompą - a tak by trzeba to koszt około 1600-1800 zł - całość z robocizną. :| Fakt doją gwarację - ale w razie czego to nie wiem czy tak łatwo coś wskórać. Jest to mimo wszystko oprócz ceny najrozsądniejsze rozwiązanie. Pewnie jeszcze poszukam kogoś - muszę pytać .
                            Szerokiej drogi dla wszystklich
                            Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

                            Ambiente
                            35 lata

                            Komentarz


                            • #15
                              Tu masz tani rozrząd(części): al.29 listopada 130 tel. 415-88-55 (do AGRa płaciłem coś koło 590 zł. bez pompy. I jedź z tym do ASO np. do INTER-AUTO na ul. Kocmyrzowskiej za samą robociznę nie wezmą więcej jak 300 zł. a bedziesz miał dobrze zrobiony i z gwarancją. Jest jeszcze taki zakładzik na ul. Powstanców 1 tel. 411-71-00 w.35 tam zrobią taniej ale nie wiem czylepiej czy gorzej niż w ASO.

                              Komentarz


                              • #16
                                Hej Barthezz
                                Widzę że jesteś z Karakowa lub okolić b. fajnie. :lol: Najprawdopodobniej tak zrobie - ale mam jeszcze jedną opchję - nie wiem czy spotkałeś się z zakładem skode właśnie na 29 listopada. Nie wiem co o nich sądzić. Jak masz jakieś namiary i zdanie na ten temat to bardzo bym Cię prosił
                                Paweł
                                Przejechane 280 000km TDI 90KM ICE

                                Ambiente
                                35 lata

                                Komentarz


                                • #17
                                  No i zrobiłem :roll: :

                                  wymina paska rozrządu rolki napinacze pompa wody oraz pasek alternatora bo tez jzu był taki sobie

                                  okazało sie ze pompa już ciekła więc dobrze że zrobiłem, koszty to 1190zl razem z wymiana, niestety w ASO chcieli 1500, zrobilem w serwisie Diesla ktory istnieje juz ponad 20lat wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze, gwarancja 60-70tys km
                                  prosze nie pisac o etke etosa bo nie mam juz , prosze

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X